DELL 240w Original Laptop Charger – 19.5V 12.3A Genuine AC Power Adapter (Center Pin 7.4 mm) LA240PM190
  • DELL Smart AC Power Adapter
  • 100% Genuine Original DELL Product
  • Specifications : ( 19.5V 12.3A )
  • Buy Only if Require 240W Adapter.
  • Pin Size: 7.4 mm x 5.0 mm (Check Photographs)
  • One Year Carry In Warranty
  • Complimentary: Three Pin Power Cord (No Warranty)
  • Supplied Model no may Vary. Specifications will be the Same.
88 People watching this product now!
SKU: DELL240WCENTERPINT05W10001-1 Category:
Description
Description
Reliable power. Day in. Day out.
Standard power This 240W power adapter delivers the power you need with an DELL standard 7.4 mm connector.
Forget broken cables A quality cable specifically designed to alleviate stress from bending.
Stress-free connector The connector reduces cord stress and allows easy access to your other ports.
Easy organization Keep your cable neat and organized with the attached hook and loop fastener.
Peace-of-mind coverage Rest easy with  standard one-year limited warranty.
Product Detail
Color Black
Condition New
Brand DELL Original
Specifications 19.5V 12.3A (Center Pin 7.4 mm)
Warranty One Year Carry In Warranty
Pin Size 7.4 mm X 5.0 mm