HP 65w Original Laptop Charger – 19.5V 3.33A Genuine AC Power Adapter ( Blue Tip ) FOR MODEL : HP Pavilion 15-AY079NL
₹2,999 Original price was: ₹2,999.₹1,499Current price is: ₹1,499. ( FREE DELIVERY )
- HP Smart AC Power Adapter
- 100% Genuine Original HP Product
- Specifications : ( 19.5V 3.33A ) 65W (Blue Pin)
- Buy Only if Require 65W Adapter.
- 90W Charger is Available Separately.( Check Link at Bottom of this page )
- Pin Size: 4.5 mm x 3.0 mm (Check Photographs)
- One Year HP Direct Warranty
- Complimentary: Three Pin Power Cord (No Warranty)
- Supplied Model no may Vary. Specifications will be the Same.
82
People watching this product now!
SKU:
HP65WHS0402568
Category: HP
Description

Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 5 cm |
| Adapter Pin Size | 4.5 mm x 3.0 mm |
| Battery Cell | 4 Cells |
| External Battery | Yes |
| Color | Black |
| Power Cord | Three Pin India Plug Complimentory |
| Condition | NEW |

Reviews
Customer reviews
No reviews found